Skarga na przewodniczącą Rady Powiatu z PiS, bo ….. zaprosiła posłankę z PSL

30.09.2020

Grupa anonimowych sympatyków PiS z okolic Limanowej złożyła skargę na Przewodniczącą Rady Powiatu Limanowskiego. Trafiła ona do posła Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusza Mularczyka. Jak uważają Ewa Filipak zachowała się “skandalicznie”, gdyż zaprosiła na sesję rady powiatu posłankę PSL Urszulę Nowogórską.

Jak mówi przewodnicząca Ewa Filipiak, cała sytuacja jest kuriozalna, bo na sesję może przyjść każdy i każdy może zabrać tam głos, niezależnie od poglądów politycznych. Zapraszanie osób publicznych to wręcz obowiązek wynikający z regulaminu Rady Powiatu.

– Ja na sesję powiatu limanowskiego, nie wyłączając nikogo, zapraszam wszystkich posłów i senatorów z naszego okręgu wyborczego. Zapraszam radnych wojewódzkich, zapraszam wojewodę małopolskiego, zapraszam marszałka sejmiku wojewódzkiego, zapraszam wszystkich wójtów i burmistrzów gmin z terenu powiatu limanowskiego, przedstawicieli służb, dyrektorów wydziałów i dyrektorów jednostek powiatowych.

Jak dodaje Ewa Filipiak, cała sprawa wygląda raczej na prowokację polityczną. Lokalni działacze PiS poskarżyli się też w tej samej sprawie do posła Arkadiusza Mularczyka na starostę Mieczysława Urygę, również członka tej partii.

Posłuchaj:
Ewa Filipiak
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN