Skatepark przejmie miasto?

08.08.2020

O przejęcie działki z torem do uprawiania sportów ekstremalnych zwrócił się do miasta dyrektor Pałacu Młodzieży, na którego terenie znajduje się skatepark.

Jak przekonuje Jerzy Kosiba, takie rozwiązanie wydaje się najlepsze i dla miasta, i dla bezpieczeństwa ćwiczącej tam młodzieży.

– Miasto powinno być gospodarzem, ponieważ my jako placówka oświatowa nie do końca możemy kontrolować to, co się tam dzieje, a przychodzą tu dzieci nie tylko z miasta. Obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem i trzeba cały czas o niego dbać. Robimy to oczywiście, ale niebawem część urządzeń będzie do wymiany.

Jak dodaje dyrektor Pałacu Młodzieży, jako placówka oświatowa muszą mieć przestrzeń zamkniętą, by zapewniać dzieciom bezpieczeństwo.

Odkąd skatepark został otwarty i jest tam możliwość swobodnego dostępu od ulicy Słowackiego, takiej pewności już z naszej strony nie ma. Nie możemy tam zapewnić bezpieczeństwa, ponieważ każdy może wejść o każdej porze. Są służby miejskie wyspecjalizowane i w momencie, kiedy obiekt jest ogólnodostępny, miasto powinno opiekować się nim i zapewnić bezpieczeństwo. My jako placówka oświatowa mamy ograniczenia związane choćby z tym, że teren musi być zabezpieczony.

Jeśli miasto zgodzi się przejąć skatepark, procedura potrwa kilka miesięcy.

Posłuchaj:
Jerzy Kosiba
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN