Skromne obchody dnia żołnierzy wyklętych w Tarnowie

02.03.2021

Złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu – do tego wydarzenia ograniczyły się tegoroczne obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Dobrze, że po latach odkrywamy historię na nowo i możemy spojrzeć na nią z dystansu – mówiła wiceprezydent Agnieszka Kawa.

– To ważna data w kalendarzu takich rocznic historycznych, bardzo symboliczna. Myślę, że taka szczególna w znaczeniu historii, takiej historii wciąż odkrywanej na nowo poznawanej, niestety bardzo tragicznej. Dobrze, że mamy w pamięci tych ludzi, dobrze że uczymy się historii, że badamy tę historii i odkrywamy już z odległości dystansu, perspektywy różnych zdarzeń historycznych.

– Cieszę się, że dożyłem chwili, w której możemy czcić pamięć tych ludzi – dodawał radny Stanisław Klimek.

– Tyle lat byli gnębieni przez system komunistyczny. Jak Ci ludzie się godnie zachowywali, oddawali własne życie, rodziny przecież. Należą im się największe słowa uznania i podziękowania, że możemy dzisiaj żyć w wolnej Polsce, to im zawdzięczamy. Jestem dumny, że dożyłem tych chwil, że możemy oddawać im hołd, cześć i podziękowania za te lata walki o wolną ojczyznę.

Pamiątkowe kwiaty pod pomnikiem złożyli też przedstawiciele XVI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie i Straż Miejska.

Posłuchaj:
Agnieszka Kawa
Stanisław Klimek
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN