Skrzyżowanie wciąż niebezpieczne, a obiecanego lustra brak – interwencja RDN

23.08.2018

Wracamy do sprawy zaniedbanej skarpy w Koszycach Małych. U zbiegu ulic Ogrodowej i Wolskiej zarośnięte wzniesienie przysparza kłopotów mieszkańcom.

By poprawić bezpieczeństwo obiecano im postawienie lustra drogowego, którego wciąż nie ma.

W rozmowie z reporterem RDN wójt Gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł przekonuje, że opóźnienie montażu lustra wynika z konieczności przeprowadzenia odpowiedniej dokumentacji.

– Wymagana była opinia Komendy Miejskiej Policji oraz Zarządu Dróg Powiatowych. Obie decyzje zaopiniowano pozytywnie – dodaje. -Obiecaliśmy lustro i słowa dotrzymujemy. Zostanie ono zamontowane najpóźniej do trzech tygodni. To jest moja obietnica. Teraz tylko administracyjnie musimy odczekać na uprawomocnienie się decyzji. Potem będziemy mogli już to lustro zamontować – deklaruje Grzegorz Kozioł.

Jak mówią mieszkańcy Koszyc Małych, niebezpieczna skarpa została szybko uporządkowana, ale od tamtego czasu ponownie zarosła.

-Staramy się, aby koszenia niebezpiecznych miejsc przy drogach gminnych były realizowane regularnie. Skarpa była już wykoszona, ale szybko zarasta. Jestem przekonany, że również w najbliższym czasie to będzie wykoszone, nie tylko w Koszycach Małych, na tym niebezpiecznym skrzyżowaniu, ale również w całej gminie – mówi Grzegorz Kozioł.

Lustro według zapewnień wójta zostanie zamontowane w pierwszej połowie września.

 

Mieszkańcy proszą o reakcję w sprawie zaniedbanej skarpy w Koszycach Małych

Posłuchaj:
Grzegorz Kozioł
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN