Na skrzyżowaniu Słonecznej z al. Jana Pawła II remont, bałagan i gigantyczne korki [WIDEO]

23.08.2018

Pojawiły się duże utrudnienia dla kierowców związane z zamknięciem jezdni i wyłączeniem sygnalizacji świetlnej na modernizowanej DK nr 73 w Tarnowie. Od samego rana tworzą się potężne kolejki, a narzekań zmotoryzowanych nie ma końca.

– Kończy się jeden remont to zaczyna się drugi, a z nim kolejne utrudnienia. Jesteśmy tym już trochę zmęczeni – mówią rozżaleni kierowcy.

-Te prace powinny być prowadzone raczej w nocy. Tak przynajmniej jest na zachodzie. Korzystam na szczęście z drugiej strony miasta, więc nie przejeżdżam tędy. Wczoraj wracałam i już było kiepsko. Myślę, że to szybko się nie skończy. Dzisiaj jest jakiś armagedon, korki są niesamowite i strach pomyśleć co będzie, jak przyjdą popołudniowe godziny szczytu. Nawet piesi mają problem z przejściem – komentują mieszkańcy Tarnowa.

Tymczasem Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji tłumaczy, że kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo utrudnienia na tym odcinku mogą potrwać nawet do grudnia.

-Zmiany w organizacji ruchu, które zostały wprowadzone, zagoszczą na dłuższy okres na terenie miasta, na pewno do grudnia. Dzisiaj jest pierwszy dzień, w którym obowiązuje nowa organizacja ruchu, więc kierowcy muszą się przyzwyczaić. Z czasem te utrudnienia będą zdecydowanie mniejsze – prognozuje urzędnik.

– Alternatywą dla kierowców będzie m.in. ulica Gumniska. Jesteśmy w stałym kontakcie z PKP, by już na dniach przywrócić tam ruch – dodaje Artur Michałek. – Dodatkowo mieszkańcy osiedla Jasna mogą dojechać do ulicy Słonecznej poprzez ulicę Leśną, bo funkcjonuje już tam ruch dwukierunkowy – informuje urzędnik.

Sugerowanym objazdem do centrum dla mieszkańców osiedla Jasna, Westerplatte oraz Zielonego są Aleja Jana Pawła II w kierunku północnym, a następnie ulicą Błonie i Nowodąbrowską.

W czasie zmiany organizacji ruchu przy Lwowskiej zostanie wykorzystany dla ruchu stary odcinek jezdni od strony zabudowań.

Modernizacja ulicy Słonecznej ma się zakończyć do końca roku.

***

Publikujemy filmik nadesłany przez słuchacza. Nagranie pochodzi z czwartku.

Posłuchaj:
Kierowcy i przechodnie
Artur Michałek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN