Jak skutecznie uczyć zdalnie?

17.09.2020

Ma w tym pomóc nauczycielom właśnie powstała Akademia Edukacji Hybrydowej.

Program ma zapewnić wsparcie metodyczne w edukacji zdalnej i hybrydowej oraz psychologiczne nauczycielom z Tarnowa.

Jak mówi Marcin Zaród ze stowarzyszenia Tarnowska Akademia Nauki, program powstał zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli. – Nie chcemy, aby znowu było zaskoczenie, by nie powtórzyła się sytuacja chaosu z marca.

– Już trwa działalność grupy FB-owej, grupy wsparcia, w której docelowo będziemy wymieniać się doświadczeniami i odpowiadać na pytania indywidualne dotyczące potrzeb, wsparcia. Webinariów będzie 10 – w tym 5 merytorycznych i 5 w formie spotkań opartych na zasadzie pytań i odpowiedzi.

Jak dodaje Marcin Zaród, największym problemem nauczycieli podczas zdalnego nauczania było pobudzenie uczniów do aktywności.

– Będziemy promowali takie rozwiązania, które tę aktywność uczniowską będą pobudzały, bo to jest coś, na co nauczyciele się najbardziej skarżyli. To pobudzenie potencjału ucznia i zaangażowania ucznia w czasie edukacji zdalnej jest jednym z największych problemów. Często się zdarzało, że uczniowie mówili np., że im nie działa mikrofon, podczas, gdy mówili do niego. Teraz, mając świadomość, że przed nami jest cały rok szkolny, należy to potraktować poważnie i sprawdzić, jakie uczniowie mają braki, czy potrafią logować się i korzystać z platformy. Będą mogli już teraz kontaktować się z nauczycielami i dopytać o wszystko.

Program finansuje miasto, a prowadzi je stowarzyszenie Tarnowska Akademia Nauki. Rusza 17 września i potrwa do grudnia.

Szkolenia będą online.

Szczegóły oraz link do formularza zgłoszeniowego dostępne są na stronie: www.tarnowskaakademianauki.edu.pl

Posłuchaj:
Marcin Zaród
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Fecko
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN