Śledztwo w sprawie śmierci małżeństwa

02.03.2021

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu przejęła śledztwo w sprawie śmierci małżeństwa w Woli Kosnowej w gminie Łącko. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu.

Najbardziej prawdopodobna wersja to jest tzw. samobójstwo rozszerzone, czyli, że mąż postrzelił żonę z broni myśliwskiej śrutowej, a następnie z tej broni sam pozbawił się życia – wyjaśnia Leszek Karp – rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

– Już zostali przesłuchani świadkowie, cała rodzina, sąsiedzi. Została wykonana sekcja zwłok. Wstępne wyniki są znane, wynika z nich, że śmierć nastąpiła wskutek postrzelenia z broni śrutowej, no i teraz śledztwo będzie zmierzało do tego, żeby zweryfikować wszystkie inne wersje, które mogą tutaj występować, trzeba przeprowadzić wszystkie dowody jakie będą możliwe do przeprowadzenia – oprócz dowodów osobowych czyli przesłuchania świadków przeprowadzone zostanie szereg różnych ekspertyz, które dadzą ostatecznie podstawę do przyjęcia jednej konkretnej wersji w sposób niebudzący wątpliwości.

Jak dodaje Leszek Karp, przy mężczyźnie na miejscu tragedii znaleziono starego typu broń myśliwską dubeltówkę kurkową. Teraz biegli ustalać będą m.in. czy strzały pochodzą ze znalezionej broni.

Posłuchaj:
Leszek Karp
Marta Jodłowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN