Słowacja przedłuża lockdown na terenie swojego kraju

24.01.2021

Obostrzenia dotyczą także obcokrajowców, przekraczających granice. Warto pamiętać o tym wybierają się też na górskie wycieczki.

Na terenie Słowacji w ostatnim czasie przybyło nowych przypadków zachorowań. Z tego powodu przedłużony został zakaz wychodzenia z domu aż do 7 lutego. Jednocześnie podjęto decyzję, że do 27 stycznia na Słowacji przeprowadzone zostaną powszechne testy na obecność koronawirusa. Brak negatywnego wyniku będzie oznaczać obowiązkowe pozostawanie w domu.

Oznacza to, że także osoby wjeżdżające do Słowacji, lub przechodzące granicę nie mają możliwości swobodnego poruszania się po kraju.

Obywatele polscy zobowiązani są do przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19 lub muszą się poddać obowiązkowej kwarantannie. (Z tego obowiązku zwolnieni są m.in. kierowcy transportu towarowego, kierowcy autobusów, piloci i załogi statków powietrznych oraz maszyniści i obsługa transportu kolejowego.)

Przez Słowację możemy przejechać tez tranzytem do innego kraju Unii Europejskiej. Mamy na to 8 godzin bez zatrzymywania się, za wyjątkiem niezbędnego tankowanie paliwa na stacjach benzynowych. W przypadku tranzytu nie jest wymagane posiadanie negatywnego testu na COVID-19.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Michał Koralik - 11.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN