Słowackie tiry blokują przejście graniczne [AKTUALIZACJA]

08.01.2020

Utrudnienia w miejscowości Trstena na Słowacji. Tuż za przejściem granicznym w Chyżnem na przedłużeniu DK7 drogę blokują trzy samochody ciężarowe stojące w poprzek jezdni – informuje Dorota Kądziołka, rzecznik Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu

– Od godzin porannych jest blokowana Droga Krajowa nr 7 w obu kierunkach około 300 metrów od byłego przejścia granicznego w Chyżnem, przez kierowców ze Słowacji. Jako przyczyn podają podniesienie opłat drogowych na terytorium Słowacji.

Droga jest nieprzejezdna w obydwu kierunkach. Na miejscu jest policja i straż graniczna, które ustalają szczegóły. Trwają też rozmowy kierowców słowackich, którzy wrócili już do swoich pojazdów, z tamtejszą policją.

AKTUALIZACJA:

14.00 – Na odcinku ok. 1 km za przejściem granicznym w Chyżnym, już na terytorium Słowacji droga jest zablokowana przez pojazdy ciężarowe. Brak możliwości przejazdu przez przejście graniczne w Chyżnym drogą krajową nr 7. Dla samochodów osobowych jadących na Słowację najbliższe możliwe objazdy to przejścia graniczne: Chochołów – Sucha Hora w ciągu DW 959 lub Winiarczykówka – Bobrov w ciągu DW 962. Najbliższe przejścia graniczne na Słowację dostępne dla samochodów ciężarowych to Zwardoń oraz Barwinek. Na chwilę obecną brak informacji o terminie zakończenia protestu.

 

Posłuchaj:
Dorota Kądziołka
Wydawca, fot. karpacki.strazgraniczna.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN