Słuchacze zgłaszają zniszczenia na stacji kolejowej Tarnów Mościce

24.11.2020

Popsute oświetlenie, przeciekająca woda czy wystające przewody. Podróżni wskazują na nieporządek i zaniedbania na stacji w dzielnicy zachodniej Tarnowa.

Jak pisze jeden z naszych słuchaczy – w przejściu podziemnym wystają ze ściany przewody – ktoś chyba ukradł głośnik. Jak dodaje, poniszczone są szyby, graffiti obok wind, a po ulewach obok schodów na peron 1 i 2 gromadzą się duże kałuże, prawdopodobnie z powodu przeciekającego dachu.

Również podświetlenie rozkładu jazdy w gablotach peronowych – jak wskazują podróżni – jest popsute, a po 4 latach od oddania inwestycji już przecieka dach.

Czy ktoś to nadzoruje? Pytają podróżni.

My pytanie skierowaliśmy do PKP PLK.

Jak zapewnia Dorota Szalacha z zespołu prasowego spółki, Polskie Linie Kolejowe podjęły interwencję w tej sprawie i nieprawidłowości będą szybko zlikwidowane.

– Już podjęto interwencję u firmy odpowiedzialnej za utrzymanie porządku na zlecenie Polskich Linii Kolejowych. Zgłoszone usterki w zakresie porządku i oświetlenia gablot mają być usunięte do tygodnia. Sprawdzane są też inne nieprawidłowości, przyczyny ich powstawania i te również będą na bieżąco usuwane tak szybko, jak to jest możliwe.

Podróżni wskazują też, że na torach obok peronu 2. są od dłuższego czasu śmieci, a ktoś pokrzywił jego ogrodzenie.

 

Posłuchaj:
Dorota Szalacha
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy - odc. 2
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) -Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN