Słupki poróżniły mieszkańców ul. Kasztanowej w Mościcach – interwencja RDN

22.01.2018

Jedni są przekonani, że są tam zupełnie niepotrzebne, bo tylko zatamowały drogę, która prowadziła na skróty, inni uważają je za konieczne, by wykluczyć przemieszczanie się osób spoza osiedla i ograniczyć ruch pod oknami.

 Te słupki absolutnie nie są potrzebne. Nie wiem jak teraz będą przejeżdżać karetki pogotowia czy straż pożarna. To jest nadgorliwość niektórych mieszkańców. – Tu nie ma wielkiego ruchu, może dziennie pięć czy sześć aut przejedzie i to wszystko. – Mi to nie przeszkadza, a karetka ma uprzywilejowanie i może od każdej strony podjechać. – W nocy podjeżdżają autami różni młodzieńcy i robią awanturę, a ludziom to przeszkadza – mówią mieszkańcy.

Stanisław Drelicharz – prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Mościce twierdzi, że słupki pojawiły się na prośbę mieszkańców. – Ten łącznik miał służyć przejściu, żeby mieszkańcy nie musieli obchodzić niepotrzebnie tego budynku, a zaczął być wykorzystywany przez samochody dostawcze. W związku z tym, wychodząc na przeciw postulatom postawiliśmy tam słupek, żeby mieszkańcy mogli spokojnie spać i odpoczywać – mówi  prezes.

Prezes dodaje też, że karetka i straż pożarna mają łatwy dojazd z innych stron i nie ma podstaw do usunięcia spornych blokad.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Stanisław Drelicharz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN