Dwa słupy na środku chodnika pozostaną tam, gdzie są

12.12.2017

Miejsce słupów się nie zmieni – taka jest odpowiedź urzędników na interwencję naszych słuchaczy dotyczącą skrzyżowania Matki Bożej Fatimskiej ze Słoneczną w Tarnowie, które nazywają bublem inwestycyjnym.

Względy techniczne nie pozwalają na umieszczenie słupa oświetleniowego w innym miejscu, to najbardziej dogodne miejsce – twierdzi Tomasz Mróz, kierownik Działu Remontów i Inwestycji w Zarządzie Dróg i Komunikacji. – Sama lokalizacja słupa nie została zmieniona. Podyktowane to było licznym uzbrojeniem podziemnym, które uniemożliwiło dogodniejszą jego lokalizację. Istniejące usytuowanie słupa, jego odległość od obiektów i szerokość, jest zachowane – dodaje Tomasz Mróz.

W miejscu, gdzie stoją problematyczne słupy jest ciąg pieszy, a nie pieszo – rowerowy – dodaje Tomasz Mróz. Rowerzyści nie mogą tam przejeżdżać, powinni prowadzić jednoślad. Co na ten temat sądzą mieszkańcy? – Dosyć niefortunnie te słupy tu stoją, nie da się ukryć. Na pewno nie chciałbym w nie uderzyć jadąc rowerem. No innej opcji nie ma, sygnalizacja i oświetlenie w tym miejscu musi być. No ale jednak utrudnia trochę przejazd. To nieprzemyślany błąd osoby, która to projektowała. Trzeba uważać – mówią tarnowianie.

Niefortunne słupy mieszczą się tuż przy Zespole Przychodni Specjalistycznych.

Posłuchaj:
Tomasz Mróz
Mieszkańcy
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN