Służby alarmują. Temperatura spadnie poniżej minus 20 stopni

22.01.2019

W nocy z wtorku na środę (23.01) w regionie sądeckim, temperatura może spaść nawet do minus 22 stopni Celsjusza. Mróz będzie utrzymywał się również w trakcie dnia, na poziomie minus 14 do minus 10 stopni.

W taką pogodę najbardziej zagrożeni są bezdomni, dlatego sądecka straż miejska apeluje do mieszkańców:

– Jeśli ktoś zauważy, że ktoś przysypia tam gdzie nie powinien, lub gdy giną wycieraczki, z których bezdomni robią improwizowane posłanie, to prosimy zgłaszać nam takie przypadki. Dobrze by było, żeby taka informacja docierała do osób, które zarządzają budynkami, w których przebywają bezdomni –  tłumaczy Ryszard Wasiluk, komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu.

– Głównie są to pustostany i obiekty gospodarcze. Bezdomni często migrują, więc co chwilę pojawiają się nowe miejsca, które trzeba sprawdzić. Wiemy o miejscach, w których co roku przebywają bezdomni i cały czas je monitorujemy – dodaje.

Powiatowe i Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało pierwszy poziom ostrzeżenia o silnym mrozie. W Nowym Sączu bezdomni mogą liczyć na pomoc Domu Brata Alberta oraz Sądeckiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Posłuchaj:
Ryszard Wasiluk
Wydawca, fot. Artur Królikowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN