Służby wciąż bezradne w walce z wandalami

05.07.2018

Mury kościoła Księży Filipinów przy ulicy Legionów w Tarnowie od dłuższego czasu szpecą kontrowersyjne napisy. Mieszkańcy są oburzeni takim zachowaniem i dodają, że bazgroły nie powinny znajdować się na obiektach sakralnych.

To jest bardzo nieładnie, ale to nie zrobił ktoś, kto ma trochę oleju w głowie, tylko ktoś, kto nie zastanawia się co robi. Jeżeli coś jest ładne to nie powinno się bazgrolić, niszczyć, tym bardziej, że to właśnie kościół. To są miejsca święte i powinny być w jakiś sposób uszanowane – komentują tarnowianie.

Tymczasem jak informuje Krzysztof Tomasik, komendant tarnowskiej Straży Miejskiej sprawców takich wykroczeń trudno jest złapać, tym bardziej w okolicach kościoła, gdzie nie sięga miejski monitoring.

Twierdzi, że właściciel murów zostanie poinformowany o konieczności usunięcia napisów. – Właściciel będzie przez nas poinformowany, że tego typu malunki się pojawiły i że wnosimy o ich usunięcie. Jeżeli uzna, że takie malunki mu odpowiadają, to wtedy nie możemy nic zrobić. Nie zdarzyło się oczywiście w historii naszej działalności, żeby osoba informowana o tym, że trzeba zamalować taką rzecz postąpiłby inaczej. Zawsze bierze pędzel w ręce i zamalowuje takie miejsca – informuje komendant.

Za nielegalne graffiti grozi grzywna do 500 zł.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Krzysztof Tomasik
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN