Radny niewinny zniesławienia radnego

03.10.2018

To koniec sądowej sprawy radnych powiatowych w Mielcu. Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu uznał, że Józef Smaczny jest niewinny i nie zniesławił Marka Kamińskiego swoim publicznym wystąpieniem podczas sesji rady powiatu.

Sprawa toczyła się blisko rok, po tym, jak Józef Smaczny zarzucał Kamińskiemu arogancję i nadużycie władzy w czasie wizyty na mieleckim SOR-ze.

Te stwierdzenia oburzyły wiceprzewodniczącego rady i sprawa swój finał znalazła w sądzie.

Sąd Rejonowy w Mielcu, który jako pierwszy zajmował się tą sprawą nakazał publiczne przeproszenie Marka Kamińskiego i zasądził odszkodowanie w wysokości 3 tys. złotych.

Józef Smaczny złożył apelacje i Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu uniewinnił go od stawianych mu zarzutów.

– Wyrok jest prawomocny – informuje Marek Nowak, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. – Po rozpoznaniu apelacji sąd okręgowy zmienił orzeczenie sądu pierwszej instancji w ten sposób, że uniewinnił oskarżonego – wyjaśnia.

Radny Józef Smaczny nie ukrywa, że cieszy go taki finał sprawy. – Do końca wierzyłem, że taki będzie wyrok, korzystny dla mnie, bo prawda zawsze się obroni – przyznaje.

Marek Kamiński z kolei nie wyklucza, że będzie starał się o kasację wyroku. – Nie znam uzasadnienia, więc nie chce tego komentować, ale po zapoznaniu się z nim będę dążył do zweryfikowania tego wyroku i będę starał się o kasację – przyznaje.

Póki co radni czekają na uzasadnienie tego wyroku.

Posłuchaj:
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN