Czy SOR zawsze już będzie Izbą Wytrzeźwień? [WIDEO]

23.10.2017

Pijani na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Tarnowie wciąż straszą pacjentów, lecz nie zanosi się na odtworzenie Izby Wytrzeźwień. Władze miasta nie podejmują inicjatywy.

Dyrektor szpitala św. Łukasza, poseł PiS Anna Czech w programie Słowo za słowo uznała, że powrót do koncepcji funkcjonowania tego typu placówki rozwiązałby problem z nietrzeźwymi w szpitalu. – Cierpią na tym pacjenci. Można po prostu otworzyć Izbę Wytrzeźwień w Tarnowie, to by dużo pomogło, bo trzeba się każdym zaopiekować. Był wniosek do prezydenta w tej sprawie, ale pozostało to bez odzewu – dodaje dyrektorka szpitala.

Jak informowaliśmy, pijani na Specjalnym Oddziale Ratunkowym w Tarnowie to powód wielu skarg pacjentów, którzy także z małymi dziećmi czekają na pomoc. Przypomnijmy, Izbę Wytrzeźwień przy ul. Tuchowskiej zlikwidowały władze miasta poprzedniej kadencji. Rzeczniczka magistratu Daniela Motak informuje, że cyt. Punkt Opieki nad Osobami Nietrzeźwymi spełnia swoją funkcję i dobrze wywiązuje się ze swoich zadań. Dysponuje profesjonalnym personelem medycznym – lekarzami, ratownikami – prowadzi również działania profilaktyczne.

A tymczasem w szpitalu św. Łukasza powstaje Zespół Specjalistów zajmujących się rekonstrukcją piersi po mastektomii. Pierwsze zabiegi planowane są jeszcze pod koniec tego roku.

Natomiast już w najbliższy czwartek, 26 października organizowane są bezpłatne konsultacje ze specjalistą dla pacjentek zainteresowanych zabiegiem rekonstrukcji piersi.

Konsultacje odbędą się w godzinach od 9.00 do 13.00. Zapisy i szczegółowe informacje pod nr tel. 14 631 58 59.

Zobacz także:

Posłuchaj:
Anna Czech
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN