Spacer bliżej nieba dzięki ścieżce w koronach drzew [ZDJĘCIA]

03.11.2017

Krynica idzie w ślady Słowaków. Na szczycie Drabiakówki (896 m n.p.m.) ruszyła budowa ścieżki w koronach drzew razem z wieżą widokową. Podobna konstrukcja powstała już w Tatrach, ale u naszych południowych sąsiadów.

– Nowa atrakcja w sądeckim uzdrowisku będzie pionierska w skali całego kraju – zaznacza Grzegorz Lenartowicz, koordynator ds. projektu w Słotwiny Arena. – Wieża będzie miała 49,5 metra wysokości, co w połączeniu z naturalną rzeźbą terenu pozwoli na obserwowaniu przepięknej panoramy – dodaje.

Na razie nie wiadomo kiedy ścieżka zostanie oddana do użytku. Inwestorzy nie chcą podawać konkretnego terminu udostępnienia atrakcji. Zapewniają jednak, że prace idą pełną parą. Wstęp na wieżę i ścieżkę będzie płatny. Oprócz spaceru będzie można się tam czegoś nauczyć. – W obrębie konstrukcji powstanie ścieżka edukacyjno-przyrodnicza. Turyści będą mogli zapoznać się z historią regionu, poznać faunę i florę. W instalacjach pojawią się również postacie z mitologii słowiańskiej – zapowiada Grzegorz Lenartowicz.

Już wiadomo, że takimi atrakcjami interesują się turyści. Prawdziwe oblężenie przeżywała tuż po otwarciu podobna ścieżka w słowackich Tatrach. Przez pierwsze dni trzeba było odstać swoje w korkach w drodze do obleganej przez tłumy konstrukcji.

Posłuchaj:
Grzegorz Lenartowicz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN