Specjalna aplikacja stworzona przez tarnowską PWSZ pomoże w nauce niepełnosprawnym

13.12.2021

Nauka historii poprzez obrazy, zgadywanki czy gry interaktywne. Tarnowska PWSZ wraz z europejskimi uczelniami stworzy dla uczniów z niepełnosprawnościami specjalną aplikację mobilną.

Jak mówi jeden koordynatorów projektu dr Dariusz Dudzik, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie wygrała konkurs i została koordynatorem międzynarodowego projektu ‘Tech-Game’.

– Z własnego doświadczenia wiem, że nauka historii czasami jest żmudna i nudna, bo to są tylko daty. Naszym celem jest urozmaicenie procesu dydaktycznego poprzez wprowadzenie dodatkowych elementów, jak np. gry interaktywne, pytania związane z pojawieniem się obrazów, faktów, czy zgadywanek.

Projekt rozpoczął się w listopadzie. Za uczestnikami pierwsze organizacyjne rozmowy.

– Obecnie realizujemy pierwszy etap prac. Jesteśmy po spotkaniach online z partnerami, na których ustaliliśmy harmonogram działań oraz cele, które będziemy realizować. Platformę internetową będą robić koledzy z Turcji, natomiast aplikacja mobilna będzie powstawała na PWSZ w Tarnowie. W trakcie tworzenia jest teraz strona internetowa oraz projektujemy logo tego przedsięwzięcia – dodaje dr Dariusz Dudzik.

Docelowo projekt będzie trwał dwa lata. W tym czasie ma zostać stworzona aplikacja na komputery i urządzenia mobilne, która będzie możliwa do pobrania za darmo. Oprócz tarnowskiej uczelni, w przedsięwzięciu biorą udział także szkoły wyższe z Holandii, Włoch, Turcji, Rumunii i Macedonii Północnej.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN