Spektakl ‘JPII – Oczekiwane Pokolenie’ oraz ‘Artyści na szlaku’ w zakliczyńskim ratuszu

16.10.2021

Pierwsze przedstawienie zostanie zaprezentowane w Dniu Papieskim 16 października o godz. 17.00 w zakliczyńskim ratuszu. W niedzielę natomiast również o 17.00 spektakl ‘Artyści na szlaku’ opowiadający o artystach towarzyszących Armii gen. Andersa.

Spektakle wystawiane w Zakliczynie są w ramach programu realizowanego od 2018 roku ‘100 lat radości z niepodległości’ – mówi Mariusz Stasiak – Apelski, prezes zarządu Fundacji Damy Radę – z Kulturą oraz wiceprezes zarządu Krakowskiego Teatru Komedia.

Dwa spektakle, czyli ‘JPII – Oczekiwane Pokolenie’ i ‘Artyści na szlaku’ to są spektakle, których jeszcze nie graliśmy w Zakliczynie. To są nasze najnowsze produkcje. Z nimi byliśmy w ciekawych miejscach jak w Castel Gandolfo z JPII czy w Zurychu z ‘Artystami na szlaku’, z ‘Pan Tadeusz z M3’ w Wilnie.

Krakowski teatr chce te spektakle wystawić sto razy.

To prawdziwa uczta teatralna – mówi Kazimierz Dudzik, dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury.

– Zakliczyn staje się centrum kulturalnym. Publiczność uwielbia spektakle, a szczególnie w wykonaniu Krakowskiego Teatru Komedia, również aktorów, których mieli przyjemność poznać nasi mieszkańcy dwa temu podczas pierwszego projektu, który realizowaliśmy. W tym roku realizujemy prawdziwy festiwal teatralny ‘Dla Niepodległej’.

Na spektakle przyjeżdżają mieszkańcy całego regionu.

Dla nas to wielka radość – mówi Natalia Pietrasz, aktorka Krakowskiego Teatru Komedia

– Publiczność i widzowie w Zakliczynie są absolutnie niesamowici i zawsze wypełniają sale po brzegi. Bardzo się cieszymy, że możemy ponownie tutaj być i zagrać. To misja, którą z naszym projektem tworzymy, przyjeżdżamy do małych miejscowości, gdzie ludzie niekoniecznie mają możliwość pójścia do teatru.

Spektakle teatralne w ramach projektu ‘Ścieki do Niepodległej’ organizuje Zakliczyńskie Centrum Kultury oraz Fundacja ‘Damy Radę – z Kulturą’.

Posłuchaj:
Mariusz Stasiak - Apelski
Kazimierz Dudzik
Natalia Pietrasz
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN