Sporo szkód wyrządziła ulewa, która przeszła w poniedziałek wieczorem nad Bochnią

03.09.2019

 

Tamtejsi strażacy wzywani byli kilkanaście razu do usuwania skutków podtopień i zalań. Obfite opady dały się też we znaki w Brzesku. 

Deszcz, który po godzinie 18:00 nie padał długo, jednak dość intensywnie w Bochni spowodował problemy głównie na ulicy Partyzantów. Zalane zostały hale zakładów produkcyjnych i pomieszczenia firm handlowych, także jednej piekarni. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży, którzy wypompowywali wodę z zalanych pomieszczeń. odebrali w sumie 15 zgłoszeń.

Woda zalała także najniższy poziom parkingu Galerii Rondo, przejście podziemne na dworcu kolejowym i wiadukt na Wygodzie. Spowodowała też zamknięcie jednego ze sklepów na ulicy Karosek, gdzie kierownik ze względu na podnoszący się stan wody zarządził ewakuację obiektu. Na ulicy Łany strażacy pomagali z kolei kierowcy, którego samochód utknął w rozlewisku.

W Brzesku nieprzejezdna była ulica Uczestników Ruchu Oporu przy Ogródku Jordanowskim. Strażacy zgłaszali w Rejonowym Przedsiębiorstwie Wodociągów konieczność udrożnienia kanalizacji. Woda jednak stosunkowo szybko opadła.

Posłuchaj:
Marek Kołdras, Foto: Bochniazbliska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Przemysław Czarnek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN