Sporo znaków zapytania w sprawie remontów dróg

15.03.2018

Nie wiadomo dokładnie kiedy ruszy przebudowa ulicy Lwowskiej. Jest tylko termin orientacyjny, czyli przełom pierwszego i drugiego półrocza. Jest to związane z postępem prac przy wiadukcie kolejowym przy ul. Gumniskiej.

Urzędnicy nie potrafią określić daty wyburzeń budynków pod poszerzenie drogi i właściwej modernizacji Lwowskiej – przyznał w programie Puls Regionu Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji. – Precyzyjnie trudno to określić, nie mniej jednak przybliżona data rozpoczęcia tych prac to przełom pierwszego i drugiego półrocza. Myślę, że może w czerwcu się uda – dodaje Artur Michałek.

Wszystko wskazuje więc na to, że do wyburzeń nie dojdzie w kwietniu jak mieli informować właścicieli poszczególnych obiektów, pracownicy firmy wykonawczej.

Urzędnicy twierdzą, że w czasie remontu, w rejonie Lwowskiej nie będzie dużych utrudnień. Tarnowscy kierowcy są jednak innego zdania, bo już wiadomo, że będą zwężenia jezdni. Remont ma się zakończyć do grudnia, sam Artur Michałek nie kryje jednak, że spodziewa się opóźnień.

Najprawdopodobniej też, mimo zapowiedzi, robotnicy nie wrócą w przyszłym tygodniu w rejon remontowanej ulicy Krakowskiej. – Nie było zasadne, żeby już teraz te roboty się rozpoczęły. Jeżeli warunki będą niesprzyjające, potwierdzą się te prognozy, które teraz wszyscy znamy, robotnicy nie wejdą z pracami związanymi z układaniem nawierzchni – komentuje Artur Michałek.

W przyszłym tygodniu do Tarnowa ma wrócić zima. A miasto na wiosnę planuje też na dobre m.in. remont ulicy Spokojnej, Piłsudskiego i Kapitulnej. To ostatnie miejsce, mocno od kilku miesięcy rozkopane, wygląda jak pobojowisko.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN