Sport na razie na otwartej przestrzeni

07.05.2020

Tarnowianie mogą ćwiczyć na stadionie przy ul. Piłsudskiego, stadionie lekkoatletycznym w Tarnowie-Mościcach, a także na boisku wielofunkcyjnym przy Wojska Polskiego. Cały czas dostępne dla biegaczy jest centrum biegowe “Marcinka”.

Na razie mogliśmy otworzyć tylko obiekty na otwartej przestrzeni – mówi Arkadiusz Marszałek, wicedyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

– W tym momencie zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów na tego typu obiektach, na przykład stadionie przy ul. Piłsudskiego 32 może jednorazowo przebywać na bieżni tylko sześciu uczestników zajęć sportowych. Na górnym boisku podobnie. Całe zaplecze sanitarne jest zamknięte, z wyjątkiem jednej toalety, która po każdym użyciu jest dezynfekowana.

Z obiektów można korzystać od godziny 7 do 19.

Dodaje, że na razie na innych obiektach sportowych trwają prace remontowe i przeglądy techniczne. Dotyczy to zwłaszcza pływalni i tarnowskiego parku wodnego.

Jeśli rząd wyrazi zgodę na ich ponowne otwarcie, to będzie potrzebny minimum tydzień, aby przygotować je do ponownego użytkowania.

Decyzja o otwarciu orlików i innych boisk przyszkolnych należy najczęściej do dyrektorów szkół. Tu maksymalnie ćwiczyć może sześć osób.

Wciąż nie można korzystać z siłowni znajdujących się przy stadionach sportowych.

Posłuchaj:
Arkadiusz Marszałek
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Michał Koralik - 11.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN