Spotkanie Wielkanocne w reżimie sanitarnym

31.03.2021

Nie było tradycyjnego śniadania wielkanocnego, ale najbardziej potrzebujące osoby z Tarnowa nie pozostały bez wsparcia. Na Placu Kazimierza w Tarnowie odbyło się przedświąteczne spotkanie z najbardziej potrzebującymi mieszkańcami Tarnowa.

Na wszystkich, którzy wcześniej się zapisali czekały paczki żywnościowe. Nie obyło się też bez tradycyjnego wielkanocnego żurku, tym razem wydawanego na wynos.

To wsparcie, które zawsze pozwala nam lepiej przeżyć świąteczny czas – mówili potrzebujący.

– Wędlina, różności jakieś. Ja na zasiłku jestem, to tym bardziej. Mieszkam tylko z bratem, on pracuje, dajemy sobie radę, popłacone wszystko jest – Ja korzystam z tej pomocy już dziesięć lat. Coś będzie z wędliny, makarony cukry, takie podstawowe, domowe. Jak jest paczka dobra, to tak do tygodnia czasu powinna starczyć, zależy co w paczce jest.

Mimo czasu pandemii chcemy, aby te osoby pamiętały, że mogą liczyć na pomoc – mówi prezes fundacji Kromka Chleba Anna Czech.

– Na pewno paczki są bardzo dobre, znalazła się wędlina i znalazło się takie gotowe śniadanie, bo tak to zwykle spotkamy się w restauracji, a dzisiaj to jest niemożliwe. Chcemy, żeby to do nich docierało, że jesteśmy z nimi, że pamiętamy o tych, którym być może przejściowo jest trochę gorzej.

Spotkanie Wielkanocne odbyło się przy wsparciu finansowym Wojewody Małopolskiego, a także Szkoły Podstawowej w Zabawie i Szkoły integracyjnej nr 11 w Tarnowie.

Posłuchaj:
Potrzebujący
Anna Czech
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Kądziołka
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN