Sprawdzamy, w których szkołach uczniowie są na kwarantannie

07.09.2020

W kwarantannie domowej przebywa kilkoro uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego, jeden z Zespołu Szkół Plastycznych i sześcioro z III LO.

We wszystkich przypadkach uczniowie mieli kontakt podczas wakacji z osobami zakażonymi.

Jak wiecie z wiadomości RDN, w III LO młodzież również podczas lekcji musi nosić maseczki. Jak informuje dyrektor liceum, Jan Ryba, Rada Pedagogiczna przyjęła regulamin, zgodnie z którym trzeba przebywać w szkole cały czas w maseczce.

– Cały czas w maseczce – na przerwach, na lekcjach. Stosujemy zasadę – DDM – czyli dystans, dezynfekcja i maseczka, z tym że – jeżeli uda się zachować dystans półtora metra – można zdjąć maseczkę, także na lekcjach wf- u na pewno się uda bez maseczki. Dzięki temu, że nosimy maseczki, możemy bezpiecznie przychodzić do szkoły i nie myślimy o żadnym zdalnym ani hybrydowym nauczaniu. Młodzież podchodzi do tego łagodnie i bezproblemowo. Niektórzy rodzice mają z tym problem, wręcz straszą mnie, że działam na szkodę dzieci. Na pewno tak nie jest.

Jak dodaje dyr. III LO, nauczyciele, jak i uczniowie, dzięki maseczkom czują się bezpieczniej.

– Jesteśmy bezpieczni, nie mamy takiego problemu, jak przypuszczam w innych szkołach, że się boją, jak pojawiłoby się dziecko zakażone, to przejdą na zdalne czy hybrydowe nauczanie. Ja za wszelką cenę chcę pozostać w szkole, żebyśmy się uczyli jednak stacjonarnie, bo z tym nauczaniem hybrydowym będzie problem,  a całkiem zdalne już przerabialiśmy i nie chcemy powrotu do takiej sytuacji.

Jeżeli liczba osób na kwarantannie nie będzie rosła, reguła noszenia masek będzie powoli łagodzona w III LO.

W Tarnowie – jak informuje dyr. Wydziału Edukacji, Bogumiła Porębska – wszystkie przedszkola i szkoły pracują stacjonarnie.

Również w powiecie tarnowskim we wszystkie szkołach ponadpodstawowych nauka odbywa się stacjonarnie.

Posłuchaj:
Jan Ryba
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN