Sprzątają i uczą jak dbać o środowisko

09.04.2021

Każdy, kto choć raz brał udział w takim sprzątaniu, nie wyrzuci już byle gdzie nawet papierka po gumie do żucia – mówi Piotr Gnutek, szef sztabu akcji sprzątania rzeki Białej.

Akcja będzie przebiegać pod hasłem: “Biała Tarnowska bez śmieci”.

– Podczas takiego sprzątania człowiek zauważa, z jakim problemem mamy do czynienia. Każdy, kto brał udział w takim sprzątaniu, nie wyrzuci już byle gdzie nawet papierka od gumy do żucia. Takim działaniami chcemy edukować. Tu chodzi głównie o najmłodszych, żeby jednak dbali o środowisko.

Sprzątanie Białej odbędzie się 17 kwietnia. Chętni do wzięcia udziału w akcji mogą się zapisywać do soboty, 10 kwietnia.

Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej Operacji Czysta Rzeka 2021. Polegać ono będzie na tym, że wolontariusze akcji ruszą na brzegi Białej, aby oczyścić je ze śmieci. Jeśli ktoś będzie miał wodery, może także sprzątać koryto rzeki.

Organizatorzy zapewniają worki na śmieci i rękawiczki. Zajmą się również odbiorem i wywozem zebranych odpadów. Uczestnicy otrzymają także koszulki z logo akcji.

Więcej informacji można znaleźć na fanpage’u Przyjaciele Białej Tarnowskiej na Facebook’u oraz na stronie https://system.operacjarzeka.pl/akcja/biala-tarnowska-bez-smieci,260.

Posłuchaj:
Piotr Gnutek
Wydawca, Maria Polaczek, fot. ilustracyjne - operacjarzeka.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN