Środki czystości, woda mineralna oraz ubrania trafiły do pacjentów Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie [ZDJĘCIA]

22.12.2020

Produkty na kwotę ok. 15 tys. zł to efekt trzytygodniowej akcji “Z wizytą w szpitalu” organizowanej w Tarnowie.

W przedświąteczną pomoc zaangażowali się uczniowie i nauczyciele szkół średnich i jednej podstawowej, firmy oraz mieszkańcy Tarnowa. Pomysłodawcami akcji “Z wizytą w szpitalu” jest społeczność XX Liceum i SP nr 25 w Tarnowie. Nauczyciele tej szkoły zakupili sto białych bawełnianych podkoszulków dla pacjentów.

W naszą akcję włączyły się też inne szkoły i mieszkańcy Tarnowa. Wolontariusze XX Liceum przyjechali i przekazali dary pacjentom Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie: wodę, środki czystości i podkoszulki od nauczycieli. Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni – mówi Wiktoria Wcisło z trzeciej klasy liceum.

Wśród darczyńców znaleźli się uczniowie Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia w Tarnowie.

Przez te trzy tygodnie trwania akcji udało nam się zebrać takie produkty jak chusteczki higieniczne i nawilżające, mydła w płynie, żele pod prysznic, pasty i szczoteczki do zębów oraz inne kosmetyki. Pacjentom potrzebna jest również woda mineralna, którą dostarczyły nam dwie firmy. Nasza szkoła przekazała pacjentom Szpitala im. św. Łukasza produkty na łączną kwotę 3 tys. 800 zł.

Ponadto dary dla pacjentów tarnowskiego szpitala zbierali nauczyciele i pracownicy ZSO nr 6 w Tarnowie; XVI Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół dla Niesłyszących i Słabosłyszących i Szkoła Podstawowa w Łękawicy.

Posłuchaj:
Uczniowie
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Rozmowa Kulturalna - Benedykt Polański
play
Słowo za słowo(NS) - Łukasz Smetana
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN