Stan pogotowia przeciwpowodziowego w powiecie limanowskim

19.07.2018

Drogi zarządzane przez powiat limanowski są przejezdne – zapewnił nas Marek Urbański, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej. Służby cały czas pracują jednak w terenie. Trzeba uprzątnąć pozostałości żwiru i mułu na drogach.

Sytuacja na tym terenie po intensywnych opadach deszczu powoli się stabilizuje. – Woda w korycie rzeki Łososina, która spowodowała najwięcej podtopień, opadła już i wróciła do koryta. Jeśli chodzi o przejezdność to na drogach powiatowych są lekkie namuliska i miejscowe pozostałości wód – mówi Marek Urbański.

Gorzej sytuacja wygląda w gminie Kamienica. Droga wojewódzka przebiegająca przez tę miejscowość jest zamknięta, ponieważ most jest nieprzejezdny. Nie ma bezpośredniego dojazdu do Zabrzeży. Wyznaczono objazdy przez miejscowości: Zalesie, Młyńczyska, Olszana, Czarny Potok i Łącko.

W Zasadnem (gmina Kamienica) została zerwana droga. Od świata zostali odcięci także mieszkańcy Szczawy. W nocy było także dużo interwencji, między innymi w miejscowościach Piekiełko i Młynne.

Deszcz przyniósł zniszczenia w regionie – uszkodzone drogi i mosty

Posłuchaj:
Marek Urbański
Jolanta Moździerz, fot. Starostwo Powiatowe w Limanowej
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN