Stanisław Jurkowski przegrał wybory w Ochotnicy Dolnej

23.10.2018

Gmina Ochotnica Dolna będzie miała nowego wójta. Tadeusz Królczyk już w pierwszej turze pokonał Stanisława Jurkowskiego, który tę funkcję piastował przez ostatnie 4 lata.

Ze wstępnych wyliczeń wynikało, że Królczyk zmierzy się w dogrywce z urzędującym wójtem Stanisławem Jurkowskim. Po ogłoszeniu oficjalnych wyników okazało się, że Jurkowskiemu zabrakło 8 głosów do drugiej tury. Zebrał o 440 głosów mniej, niż jego rywal.

Stanisław Jurkowski podkreślił, że pozytywnie ocenia swoją kadencję, a przyczyny porażki wyborczej widzi w agresywnej kampanii wyborczej swojego rywala. – Ludzie zostali zmanipulowani. Zostałem poniżony i oczerniony przez przeciwników, poprzez takie dwumiesięczne działania w terenie. Rywal miał czas na to, by od rana do późnych godzin wieczornych przebywać z mieszkańcami. Udało mu się zmanipulować ludzi – i tu chciałbym mu pogratulować.

Wójt dodaje, że zrobił wszystko co mógł, by gmina rozwijała się. – Znawcy tematu, wójtowie z sąsiednich gmin, czy pracownicy mówili, że to co zrobiliśmy, powinno wystarczyć na dwie kadencje.

Stanisław Jurkowski wyliczał zrealizowane inwestycje, między innymi projekt Enklawa (kilka wież widokowych i trasy pieszo-rowerowe-narciarskie), współpracę przy budowie tras rowerowych Velo Dunajec, czy budowę nowoczesnych boisk sportowych i rozwój fotowoltaiki.

Czy faktycznie kampania wyborcza nowego wójta Ochotnicy Dolnej, którym został Tadeusz Królczyk, była brudna? Oddaliśmy głos samemu zainteresowanemu. – Jak się dobrze robi kampanię, to można przekonać do siebie część niezdecydowanych. Natomiast my na zmiany w samorządzie pracowaliśmy 4 lata jako radni. Nie da się samą kampanią, na dwa miesiące przed wyborami zmienić wszystkiego.

Tadeusz Królczyk dodał, że jego komitet prowadził praktycznie wyłącznie pozytywną kampanię. – Jako jedyni wydrukowaliśmy obszerny program. Skupialiśmy się na tym, co jest do zrobienia. Rozpoznawaliśmy, jakie są problemy mieszkańców. Każdy, kto chciał się ze mną spotkać, miał taką szansę. Nie bez znaczenia było to, że do wyborów poszło dużo młodych ludzi, którzy inaczej patrzą na problemy gminy, jej przyszłość i potrzeby.

Nowy wójt gminy Ochotnica Dolna podkreślił, że na początku kadencji chce spotykać się z różnymi instytucjami i środowiskami gminy, by wspólnie opracować plan rozwoju turystyki i organizacji pozarządowych. Jako priorytety wskazał poprawę transportu publicznego, czy zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Tadeusz Królczyk chce swoje decyzje konsultować z mieszkańcami.

rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Jacek Hudyma
play
Słowo za słowo (NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN