Stanisław Kogut wyjdzie dziś na wolność

24.04.2020

Rodzinie i osobom bliskim politykowi ze Stróż udało się zebrać poręczenie majątkowe. Dziś dopełniono formalności co oznacza, że będzie mógł on wrócić do domu. Jak powiedział nam pełnomocnik byłego senatora, Paweł Śliz, 800 tysięcy złotych było wygórowaną sumą jak na możliwości samego polityka.

– Dzięki pomocy rodziny i ludzi dobrej woli, którzy mimo panującej epidemii pomogli udało się zebrać kwotę 800 tysięcy złotych. Już będzie mógł wrócić do domu. Zabezpieczyłem dla niego maseczkę i rękawiczki więc bezpiecznie tu dojedzie – dodaje obrońca.

Stanisław Kogut w areszcie przebywał od 14 stycznia, kiedy to został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA w związku zarzutami korupcyjnymi. Teraz będzie mógł odpowiadać z wolnej stopy. – Będzie odpowiadał tak jak do tej pory odpowiadał, tak jak przed jego aresztowaniem w styczniu. My nie zamierzamy ani ukrywać się ani utrudniać postępowania. Tak jak do tej pory będziemy stawiać się na wszystkie wezwania organów ścigania, które są gospodarzem postępowania – mówi Paweł Śliz.

Mecenas prognozuje, że postępowanie może się przedłużyć ze względu na panującą epidemie.

Już wcześniej pojawiały się wnioski o uchylenie aresztu ze względu na stan zdrowia Stanisława Koguta. Sąd Rejonowy w Katowice – Wschód nie przychylił się wtedy do wniosku, a wyznaczył kaucję 800 tysięcy złotych.

Politykowi ze Stróż postawiono zarzuty dotyczące powoływania się na wpływy w różnych instytucjach oraz przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwocie ponad 3 milionów złotych.

Posłuchaj:
Paweł Śliz
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN