Stanisław Sorys: – Nie będzie zmiany lidera PSL, nie ma takiej dyskusji [WIDEO]

22.07.2020

Notowania Władysława Kosiniaka-Kamysza do tygodnia przed wyborami pokazują, że jest bardzo dobrym przywódcą – mówi wiceprezes PSL w Małopolsce Stanisław Sorys.

W programie Słowo za Słowo powiedział, że nie toczy się żadna dyskusja na temat zmiany szefa ludowców i takiej zmiany nie będzie.

– Nie, nie ma takiej sytuacji, nie ma takiej możliwości, nie ma takiej dyskusji. To jest bardzo pracowity prezes Stronnictwa, który tak naprawdę przejmował Stronnictwo kiedy to Stronnictwo ledwo co przekroczyło próg wyborczy. Natomiast kiedy patrzymy na ostatnie wybory parlamentarne to ten wynik był naprawdę imponujący. I to również co było w trakcie wyborów prezydenckich, jego notowania do tygodnia przed wyborami pokazują, że jest bardzo dobrym przywódcą.

Ostatecznie w wyborach prezydenckich Władysław Kosiniak Kamysz osiągnął poparcie na poziomie powyżej dwóch procent. Dało mu to piąte miejsce. Przegrał nie tylko z Andrzejem Dudą, Rafałem Trzaskowskim i Szymonem Hołownią, ale też kandydatem Konfederacji Krzysztofem Bosakiem.

Co w takim razie poszło nie tak?

Stanisław Sorys, który przed wyborami wróżył drugą turę wyborów dla lidera PSL, twierdzi że scenę polityczną zmienił start Rafała Trzaskowskiego

– Cały środek polityczny, całe centrum jednak doszło do wniosku, że lepiej jest wesprzeć jednego kandydata centrowego żeby osiągnął w pierwszej turze bardzo dobry wynik, żeby właśnie pokazać, że jest jeden mocny lider opozycyjny, który jest w stanie pokonać prezydenta Andrzeja Dudę.

Sam lider ludowców potwierdza, że nie zamierza rezygnować z funkcji prezesa PSL.

Przepracowałem dotychczasowy czas najuczciwiej i najlepiej, jak potrafiłem – podkreślił po wyborach Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że wyniki kandydatów PSL w poprzednich wyborach prezydenckich sytuowały się na podobnym poziomie.

PSL zamierza dobrze przygotować się do wyborów parlamentarnych w 2023 roku.

Jak zapowiedział Stanisław Sorys, przed Polskim Stronnictwem Ludowym kampania sprawozdawczo – wyborcza i plany m.in. odmłodzenia struktur politycznych.

 

 

Posłuchaj:
Stanisław Sorys
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Wawrzyńczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN