Stanisław Sorys: Brakuje wizji województwa małopolskiego na najbliższe lata [WIDEO]

06.07.2021

Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys w programie “Słowo za Słowo” powiedział, że powodem niezagłosowania przez niego za absolutorium dla zarządu Województwa Małopolskiego był brak przedstawienia wizji rozwoju regionu na najbliższe lata.

Do tej pory nie wiem, jakie są główne zadania województwa na najbliższą perspektywę finansową – mówił na antenie radia były wicemarszałek.

– Praktycznie ta perspektywa ona się już rozpoczyna, natomiast my nie wiemy, z czym tak naprawdę przystępujemy do nowej perspektywy finansowej. Głównie dyskusja toczy się wokół powstających aglomeracji, ale przede wszystkim wokół tego, kto będzie szefem tej aglomeracji i z jakiego ugrupowania politycznego. Natomiast projekty, które mają rozwijać Małopolskę, projekty flagowe, one nie zostały określone – dodaje.

Jak twierdzi Stanisław Sorys takie inwestycje jak most w Borusowej czy obwodnica Tuchowa to przede wszystkim zasługa poprzedniego Zarządu Województwa Małopolskiego, w którego składzie zasiadał.

Gość radia RDN skomentował też spór wokół wyboru przewodniczącego Aglomeracji Tarnowskiej. Powiedział, że jego szefem powinien być włodarz największego miasta, czyli w tym przypadku prezydent Roman Ciepiela.

Posłuchaj:
Stanisław Sorys
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN