Stanisław Sorys: – Most wojskowy antidotum na problemy mieszkańców w Ostrowie [WIDEO]

05.12.2019

Winą za kłopoty komunikacyjne, były wicemarszałek Małopolski a obecnie radny sejmiku z PSL, w całości obarcza Starostwo Powiatowe w Tarnowie, choć nie brakuje i takich głosów, że poprzedni zarząd województwa nic nie zrobił z przeprawą, która ma wadę konstrukcyjną.

Wzajemnych zarzutów jest więc coraz więcej, a mieszkańcy proszą, by włodarze skupili się na konkretnych działaniach, które ułatwią im życie.

Stanisław Sorys uważa, że trzeba jak najszybciej wybudować tymczasowy most.

– Gestorem mostu jest tylko i wyłącznie starostwo powiatowe w Tarnowie. To oni muszą być liderem i proponować pewne rozwiązania. Ja uważam, że trzeba zacząć od budowy mostu tymczasowego. Bo nie wyobrażam sobie, że przez najbliższe lata mieszkańcy tej części regionu skazani będą na dojeżdżanie o wiele kilometrów więcej.

Dodajmy, że starosta tarnowski Roman Łucarz poinformował, że w przyszłym tygodniu mają się w Tarnowie pojawić eksperci budowlani, którzy zdecydują czy most tymczasowy w Ostrowie może być zbudowany.

Będą analizować jego parametry techniczne.

A dziś o 16.10 gośćmi programu Słowo kontra słowo w RDN będą wicestarosta Jacek Hudyma oraz Maciej Skrabacz z Powiatowego Zarządu Dróg.

Za tydzień z kolei debata wszystkich zainteresowanych stron – miasta, powiatu i województwa.

Posłuchaj:
Stanisław Sorys
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN