Stanisław Sorys: – Żądam wyjaśnień od marszałka w sprawie podziału karetek w województwie

23.05.2020

– Tarnów powinien ich dostać co najmniej cztery – mówił na konferencji prasowej Stanisław Sorys, wiceprezes ZW PSL w Małopolsce, komentując realizację projektu w ramach Pakietu Medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

– Kilka dni temu złożyłem interpelacje. Kraków dostał 19 karetek, Tarnów 2. Brzesko otrzymało 2, ale jedną starą, używaną, drugą nową. Domagam się pewnej analizy, czy materiałów związanych z podziałem tychże karetek. Kiedy bierzemy pod uwagę ilość zespołów wyjazdowych, obsługiwaną populację, powinniśmy dostać i należą nam się co najmniej cztery karetki pogotowia. Żądam wyjaśnień od marszałka.

O zakupie 50 nowych karetek pogotowia dla województwa małopolskiego pisaliśmy TUTAJ.

Stanisław Sorys domaga się również, aby Samorząd Województwa Małopolskiego zajął się kwestią dostępności komunikacyjnej dla mieszkańców regionu tarnowskiego.

– Jest pytanie, jakimi środkami komunikacji publicznej mają się dostać do Tarnowa mieszkańcy Rzepiennika, Wietrzychowic, Zakliczyna, ci którzy nie mają dostępu chociażby do pociągów. Te kompetencje też są przypisane do Samorządu Województwa Małopolskiego. Od ponad pół roku mamy dodatkowego członka Zarządu z naszej ziemi tarnowskiej, który powiedział, że wykona jeszcze skok o tyczce. Więc jest pytanie – co się stało? Czy ta tyczka się złamała? Bo żadnych działań w tym zakresie nie widać.

Na konferencji prasowej obecna była również poseł Urszula Nowogórska, która wystosowała zaproszenie na wirtualne spotkanie Tarnowian z prezesem PSL, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem w ramach projektu ‘Trasa Kosiniaka on-line’.

Mieszkańcy będą mieli okazję do zadawania pytań w komentarzach podczas transmisji. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 23 maja o godzinie 10.00.

Posłuchaj:
Stanisław Sorys
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. mitrat Jan Pipka
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN