Starosta Marek Pławiak odpowiada na raport poseł Elżbiety Zielińskiej [WIDEO]

09.08.2018

Po 20 latach istnienia powiatów, poseł Elżbieta Zielińska z ruchu Kukiz’15 podsumowała działalność między innymi nowosądeckiej jednostki. Posłanka z okręgu 14 twierdzi, że powiat za mało inwestuje w infrastrukturę drogową, a urzędy pracy powinny zostać zlikwidowane. Zdaniem poseł należy zlikwidować powiaty, a ich kompetencje mogą przejąc gminny i województwo. 

– Zadania powiatów powielają się, ze szczeblami innych jednostek administracyjnych. Trzeba również podkreślić, że mimo tego iż na Sądecczyznę przyjeżdża dużo turystów, to ich liczba mogłaby być większa dzięki odpowiednim inwestycjom. Trzeba więcej inwestować w drogi i zwiększyć dochody powiatu – tłumaczy poseł Elżbieta Zielińska.

Do tych słów odniósł się w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz, starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Zawsze można zrobić więcej, jednak chcę przypomnieć posłom z ruchu Kukiza, że wszystko zależy od dotacji które otrzymujemy między innymi z budżetu państwa. Przykładem może być to, że Sądecczyzna przez wiele lat nie otrzymywała pieniędzy na naprawę szkód popowodziowych, które dopiero w tym roku udało się nam pozyskać. Jeśli chodzi o urzędy pracy, to o ich istnieniu decyduje rząd, a powiat ma tylko o nie dbać. W planach mamy budowę urzędu pracy w na własnych gruntach w Nawojowej. Jeśli zostaną zlikwidowane, to zawsze można tam przenieść na przykład wydział komunikacji – podkreśla starosta Pławiak.

Od powstania powiatu nowosądeckiego jego dochody wzrosły z 40 do 130 milionów złotych, a bezrobocie spadło do 8,7 procenta.

Posłuchaj:
Marek Pławiak
Elżbieta Zielińska
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN