Starosta nowosądecki o przyczynach zwolnienia dyrektora pogotowia [WIDEO]

21.12.2018

Dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego pożegnał się z posadą. Józef Zygmunt piastował tę funkcję przez ostatnie 8 lat. Przyczyną odwołania są nieprawidłowości finansowe, które wyszły na jaw po przeprowadzonej kontroli. Tylko za ten rok dług pogotowia wynosi ponad dwa miliony złotych.

– Planowany był również zakup karetki, jednak pieniądze zostały przejedzone. Dla pracowników były przewidziane podwyżki rozłożone na 3 lata. Jednak dyrektor wypłacił je w tym roku, co tylko pogorszyło sytuację. Najprawdopodobniej półtora miliona złotych zaległości do ZUS-u będziemy musieli pokryć z budżetu starostwa – mówił w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz Marek Kwiatkowski, starosta nowosądecki.

– To zwolnienie nie ma charakteru politycznego, lecz jest uzasadnione merytorycznie. Pogotowie ma służyć mieszkańcom i ma funkcjonować na najwyższym możliwym poziomie. W ostatnim czasie w pogotowiu działo się bardzo źle, między innymi została złamana ustawa o finansach publicznych, a placówka jest w złej kondycji finansowej – dodał.

Sytuację w pogotowiu miał pogorszyć przerost zatrudnienia w jednostce. Do zwolnienia dyrektora mogły przyczynić się również podwyżki dla pracowników, czy utrzymanie trzyosobowej załogi w karetkach.

 

Posłuchaj:
Marek Kwiatkowski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN