Starosta tarnowski o moście w Ostrowie: Jestem rozczarowany postawą radnych i wójta Wierzchosławic

20.07.2021

Roman Łucarz komentuje decyzję o niedołożeniu się gminy Wierzchosławice do budowy mostu. Twierdzi, że kwota mogła być symboliczna, ale świadczyłaby o dobrej współpracy samorządów i o tym, że każdemu na tym moście zależy.

Jak informowaliśmy, radni Wierzchosławic na początku lipca jednogłośnie zdecydowali, że nie dołożą się do budowy mostu w Ostrowie. Chodzi o 900 tysięcy złotych, które miały być przeznaczone na przeniesienie kanalizacji.

O pomoc w dofinansowaniu budowy mostu w maju do samorządu Wierzchosławic zwrócił się starosta Roman Łucarz.

Jak mówi, ta prośba była poprzedzona rozmowami wicestarosty Jacka Hudymy z przedstawicielami władz gminy.

Taka postawa to jedno wielkie rozczarowanie – mówi starosta Roman Łucarz.

– Ja się bardzo dziwię i jestem rozczarowany postawą radnych i pana wójta, bo liczyłem że może nie te 900 tysięcy, ale te 200, 300 tysięcy złotych dołożą radni, tym bardziej że ja starałem się o dofinansowanie, nie z tegorocznego, ale z przyszłorocznego budżetu, gdzie można było zaplanować tę kwotę. Myślę, że to nie byłoby jakieś wielkie obciążenie, a byłby to dobry znak o współpracy między tymi samorządami oraz świadczyłoby to o tym, że gminie Wierzchosławice zależy, żeby ta inwestycja powstała.

Jak mówi, teraz powiat sam będzie musiał znaleźć brakujące środki. To nie jedyny problem przy budowie mostu w Ostrowie. Problemem jest też wzrost cen stali, zwłaszcza tej potrzebnej do wykonania mostu. Jak jednak mówi starosta, termin zakończenia prac jest nadal aktualny.

– Dwa razy mieliśmy spotkanie z firmą i zgłaszała ona jedynie problem zwyżki cen za stal, ale nie zgłaszała problemu z terminem wykonania drugiego etapu. Na chwilę obecną nie możemy powiedzieć, że takie coś nastąpi. Natomiast wszystkiego musimy się spodziewać, bo nie wiemy jak się ułoży pogoda w lipcu czy sierpniu, czy będzie pogoda, no i nie wiemy jak będzie z tą stalą.

Za remont mostu w Ostrowie odpowiedzialne jest Konsorcjum firm Wolmost z Rzeszowa z Mostostalem Kielce.

Nowa przeprawa ma być gotowa w marcu przyszłego roku.

Wierzchosławice nie dołożą się do remontu mostu w Ostrowie. Co dalej z budową?

Posłuchaj:
Roman Łucarz
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo (NS) - Arkadiusz Aleksander
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN