Starosta tarnowski Roman Łucarz z podwyżką. Będzie zarabiał ponad 9 tysięcy złotych więcej

24.11.2021

Do 20 tysięcy złotych brutto wzrośnie pensja starosty Romana Łucarza. Wcześniej zarabiał on 10 900 złotych.

Taką decyzję jednogłośnie podjęli radni powiatowi podczas wtorkowej sesji. Podwyżka jest spowodowana nową ustawą przyjętą przez Sejm, która podnosi wynagrodzenia samorządowcom.

– Moja pensja została podniesiona do maksymalnej wysokości, czyli 20 tysięcy złotych brutto. Argumentacja była taka, że jesteśmy jednym z największych powiatów w Małopolsce. Również sukcesy, które odnosimy na polu pozyskiwania dodatkowych środków finansowych, bo przypomnę, że w tym roku pozyskaliśmy około 50 milionów złotych, przemówiły w moją stronę – mówi starosta Roman Łucarz.

Jak dodaje, pensja starosty od 2001 roku była na tym samym poziomie, a wartość pieniądza od tego czasu znacznie wzrosła.

– Pensja minimalna wzrosła prawie czterokrotnie, a pensja średnia krajowa wzrosła o 250 procent. Dlatego też radni zauważyli, że to jest adekwatne do wykonywanej przeze mnie pracy, stąd też propozycja rady, pana przewodniczącego. Również w nocy, jeśli są telefony od straży pożarnej, czy zarządzania kryzysowego starosta musi być do dyspozycji. Również w soboty i niedzielę, to jest moja praca. Mam nienormowany czas pracy, ale on skutkuje tym, że muszę być dostępny przez całą dobę.

Decyzja odnośnie podwyżki diet radnych powiatowych ma być podjęta pod koniec grudnia. W tej chwili radni pobierają miesięcznie 2680 złotych brutto

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN