Stary Sącz doczeka się basenu? Taka inwestycja jest w strategii rozwoju miasta

15.01.2022

Stary Sącz planuje wybudować basen. Zapis dotyczący takiej inwestycji trafił do strategii rozwoju miasta na lata 2021 – 2030, nad którą ostatnio obradowali radni tego samorządu. Cześć mieszkańców się cieszy, cześć wymienia też inne ważne inwestycje.

Kiedy basen realnie może wpisać się w pejzaż miasta i czego jeszcze oczekują po strategii rozwoju mieszkańcy?

O budowie basenu mówiło się w Starym Sączu już od kilku lat. – Basen jest bardzo potrzebny. Ja jeżdżę pływać do Nowego Sącza, a tak mógłbym robić to na miejscu – to jedna z opinii.

Na razie nie jest to jednak wizja do zrealizowania w najbliższym roku, ale raczej w perspektywie kilku lat. Strategia rozwoju jest wyznaczona do 2030 roku.

Dotychczas mieliśmy na głowie bardzo kosztowne inwestycje związane z kanalizacją sanitarną i powoli zbliżamy się do końca. Niebawem będzie można pomyśleć o basenie, ale do takiej inwestycji trzeba się dobrze przygotować, wybrać odpowiednią lokalizację i przygotować ciekawy projekt – mówił w programie Słowo za słowo na antenie RDN Nowy Sącz Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Konieczne jest też znalezienie źródła finansowania, a tu potrzebne bezie wsparcie z zewnętrznych funduszy. Mieszkańcy mają też swoje oczekiwania, bo widzą rozwój gminy, ale są obszary, w których wciąż może się coś zmienić.

Jakiej inwestycji oczekują mieszkańcy? – Związanej z rozwojem rynku pracy, żeby starosądeczanie nie musieli stąd wyjeżdżać i mogli mieć dobrą pracę – mówi nasz rozmówca. – Powinna się poprawić baza noclegowa dla turystów. Większość z nich przyjeżdża tu tylko na jeden dzień – dodaje kolejny mieszkaniec Starego Sącza.

Zanim ruszą prace związane z basenem – musi jest jeszcze kilka innych ważnych inwestycji. – Na przykład budowa przedłużenia ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, co jest niezbędne do uruchomienia osiedla mieszkaniowego, które się buduje. Trzeba też powiększyć Strefę Aktywności Gospodarczej, a priorytetem jest budowa Domu Pomocy Społecznej na Lipiu. Trwa też rozbudowa kanalizacji sanitarnej – wyliczył burmistrz Jacek Lelek.

Jeśli mieszkańcy Starego Sącza chcą wybrać się na basen kryty, muszą pojechać do Nowego Sącza lub Chełmca. W regionie sądeckim buduje się pływalnia w Korzennej. Baseny działają też w Limanowej i w Gorlicach.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN