Stary Sącz. Na co gmina wyda 8 milionów? [WIDEO]

19.01.2021

Stary Sącz liczy na największą możliwą stawkę z tarczy dla gmin górskich, czyli 8 milionów złotych.

Gmina w ostatnich latach wydawała sporo na inwestycje, a w przeliczniku tego programu rządowego jest to dodatkowy atut gwarantujący wyższe pieniądze dla samorządu.

W planach jest budowa kładki nad ul. Jana Pawła II czy mostku na rzece Moszczeniczanka. Gmina chce także wybudować pumptrack i skatepark w okolicy osiedla Słonecznego.

– Przy trasie Velo Dunajec jest miejsce, gdzie kiedyś była oczyszczalnia ścieków, która została zlikwidowana kilka lat temu, gdy spięliśmy nasz system z oczyszczalnią w Nowym Sączu. Chcielibyśmy tu stworzyć mekkę dla rowerzystów. Przy czym na razie przystąpiliśmy do zmiany Planu Zagospodarowania Przestrzennego, bo ta inwestycja takiej zmiany wymaga. To może długo potrwać, ale równolegle prowadzimy prace przygotowawcze tak, aby być może już na początku przyszłego roku wykonać prace budowlane – mówił w porannej rozmowie na antenie RDN Nowy Sącz Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Budowa parkingu przy punkcie widokowym na Woli Kroguleckiej, czy rozbudowa parkingu przy stawach. W Barcicach szykuje się też przebudowa przystani na karpackim szlaku rowerowym.

Posłuchaj:
Jacek Lelek
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN