Stefan Bieszczad: – Czasem zmienia się zdanie w słusznej sprawie [WIDEO]

03.10.2018

A jednak – radny sejmiku województwa podkarpackiego i właściciel firmy Suret z Dębicy Stefan Bieszczad startuje w wyborach.

Ma on pozycję trzecią na liście PiS do tego szczebla samorządu, choć jeszcze niedawno zapowiadał, że nie będzie kandydował.

Stefan Bieszczad w wyjazdowym programie Słowo za słowo poinformował, że przekonywali go do tego mieszkańcy. – Czasami zmienia się zdanie w dobrej wierze. Parę miesięcy temu z ogromnym przekonaniem mówiłem, że czas na zmiany, zmiany, które miały się zacząć ode mnie, żeby jak najwięcej ludzi młodych, dobrze przygotowanych wpuszczać do samorządu. Ale upływający czas spowodował, że władze Prawa i Sprawiedliwości po raz kolejny zaprosiły mnie na listę wyborczą. Pewnie mam też taką osobowość, że nie potrafię odmawiać dobrym ludziom i stąd też moje uczestnictwo w tych wyborach – tłumaczy samorządowiec.

Stefan Bieszczad kieruje samorządową Wspólnotą Ziemi Dębickiej, jest bezpartyjny.

Na Podkarpaciu znany także jako mecenas kultury i nauki.

Jest posiadaczem Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski. Zapytany o to czym jest dla niego ta nagroda odpowiada, że to honor, który powoduje jeszcze większą odpowiedzialność.

Nie chce jednoznacznie wskazać kogo popiera jako kandydata na burmistrza Dębicy, uważa jednak, że z kolei w Gminie Dębica potrzebna jest zmiana pokoleniowa.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN