Stok na górze Jarmuta nad Szczawnicą został zdewastowany [WIDEO]

25.09.2020

Zagadkowe prace toczą się na górze Jarmuta nad Szczawnicą, gdzie na stoku pojawiły się buldożery. Jak informuje Tygodnik Podhalański, który trafił na trop tej sprawy, budowa może toczyć się bez zezwoleń i zgody setek właścicieli. – Wykonawca, który przygotowuje teren pod budowę stoku narciarskiego, wjechał ciężkim sprzętem w działki, na których inwestycja nie miała być realizowana – powiedział nam burmistrz Szczawnicy, Grzegorz Niezgoda.

Teraz zbocze przypomina teren pod budowę drogi. – Szlak drożny, przypominający drogę przez lasy, od powiedzmy podstawy góry, częściowo przez grunty innej własności, a częściowo przez grunty Skarbu Państwa. Dochodzimy utraty wycinki drzewostanu i naruszenie stanu posiadania. Wiemy kto to jest i będziemy go przesłuchiwać – mówi Olaf Dobrowolski, nadleśniczy z Krościenka nad Dunajcem.

Nadleśnictwo prowadzi w tej sprawie swoje dochodzenie. Burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda wyjaśniał, że na Jarmucie planowane są inwestycje turystyczne między innymi wyciąg narciarski, co jest zgodne z wszelką dokumentacją oraz miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Niestety wygląda na to, że inwestor zabrał się do prowadzenia robót zbyt oględnie.

Tam miała być odtworzona droga, natomiast wykonawca wszedł w teren, w który nie powinien wejść i stąd się robi problem. To jak gdyby w największym skrócie na tę chwilę, bo nie wiadomo jak to się skończy – mówi burmistrz. – Czemu tak się stało? To pewnie jakaś tam nieświadomość do końca, pewnie tak to można na razie zinterpretować i mam taką nadzieję – dodaje.

Urząd Miasta ma wyjaśnić dlaczego doszło do takiej pomyłki. Pomimo pojawiających się spekulacji na ten temat, na razie sprawa nie została zgłoszona organom ścigania. O sytuacji na Jarmucie nic nie wie Komisariat Policji w Krościenku, ani tym bardziej Komenda Powiatowa w Nowym Targu – o czym informuje nas jej rzecznik asp. Dorota Garbacz.

 

 

Posłuchaj:
Olaf Dobrowolski
Grzegorz Niezgoda
Łukasz Raczkowski, red. Maria Mółka, Nagranie i zdjęcia dzięki uprzejmości Tygodnika Podhalańskiego
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Stelmach
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN