Stoki, restauracje, hotele i szkoły zamknięte do 14 lutego

28.01.2021

Od poniedziałku zaczną za to działać galerie handlowe. Tak wynika z zapowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego na dzisiejszej konferencji prasowej. Oznacza to, że cała branża turystyczna wciąż nie będzie mogła swobodnie funkcjonować.

Kierownik Krynickiej Organizacji Turystycznej Daniel Lisak nie ukrywa, że ta informacja wyprowadziła tutejszych przedsiębiorców z równowagi.

– Jeszcze w poniedziałek były przebłyski w mediach, że najprawdopodobniej będzie plan otwierania się branży turystycznej i będzie to szansa na to, aby jakoś tam zacząć funkcjonować. W tym momencie zostaliśmy skazani do 14 lutego, gdzie wszystkie badania ekonomistów wskazują na to, że jeżeli mamy ratować cokolwiek z tego sezonu zimowego, to musiałoby to ruszyć od 1 lutego. 

Od 28 grudnia w Polsce zamknięte są stoki narciarskie, hotele i pensjonaty, restauracje oraz kina. Początkowo narodowa kwarantanna miała potrwać do 17 stycznia. Ostatnio przedłużono ją do końca miesiąca.

Teraz minister zdrowia poinformował o tzw. etapie odpowiedzialności, który potrwa aż do 14 lutego.

Warto dodać, że od 1 lutego nie będzie też godzin dla seniorów.

W galeriach handlowych, które zostaną otwarte, klienci powinni mieć na sobie maseczkę ochronną, sklepy mają obowiązek udostępnić też rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji rąk.

Jeśli sklep jest większy niż 100 m kw. na jego terenie przybywać może 1 osoba na 10 m kw., w przypadku sklepów o powierzchni powyżej 100 m kw. – 1 osoba na 15 m kw.

Posłuchaj:
Daniel Lisak
Maria Mółka, fot. zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN