Stowarzyszenie Elektryków Polskich obchodzi 100-lecie powstania

22.05.2019

Główne uroczystości jubileuszowe już jutro w Tarnowie. Trwają ostatnie przygotowania do wydarzenia, któremu patronuje radio RDN.

SEP to polska organizacja pozarządowa integrująca środowisko elektryków polskich pochodzących z całego świata – powiedział gość Pulsu Regionu, Janusz Onak, prezes SEP w Tarnowie.

– Dzięki otwartej formule członkowie zrzeszają nie tylko inżynierów, ale również techników oraz młodych adeptów energetyki. SEP zajmuje się przede wszystkim działalnością popularyzatorską, edukacyjną oraz przeprowadza egzaminy kwalifikacyjne na dozór i eksploatację urządzeń elektrycznych.

Pierwsze koło SEP powstało w 1951 roku, przy ówczesnym Okręgowym Zakładzie Energetycznym w Tarnowie. Samo SEP powstało w 1919 roku.

Około 30 osób jest zrzeszonych w kole, które działa przy Instytucie Politechnicznym PWSZ w Tarnowie – informuje Agnieszka Lisowska – Lis, prezes Koła SEP na tej uczelni.

– Należą tutaj i elektrycy i automatycy, informatycy, automatycy przemysłowi też. Mamy kilka osób, które spoza naszej uczelni dołączyły do naszego koła. Działamy przede wszystkim na rzecz studentów, szkoleń, kształcenia, organizujemy wyjazdy. Jedną z ważnych rzeczy jest seminarium popularnonaukowe, które co roku odbywa się w ramach Tarnowskich Dni Elektryki.

Obchody 100-lecia SEP rozpoczną się 23 maja w tarnowskim Ratuszu, natomiast sesję popularnonaukową “Tarnów miaSTOtechniki” zaplanowano na 29 maja od 9.00 do 13.00 w PWSZ w Tarnowie.

Wśród prelegentów sesji m.in. ks. prof. Michał Heller. Wstęp jest wolny.

Posłuchaj:
Janusz Onak
Agnieszka Lisowska - Lis
Cała rozmowa
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN