Strajk Kobiet w Nowym Sączu. Kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej w Limanowej

27.10.2020

W Limanowej szykuje się kontrmanifestacja do strajku kobiet. Dziś o godzinie 17.00 na ulice mają tu wyjść osoby, które sprzeciwiają się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Na ulicach pojawią się też osoby o odmiennych poglądach. Co w tej sprawie dzieje się w regionie?

W mediach społecznościowych udział w limanowskim marszu kobiet zadeklarowało ponad 200 osób. Ta liczba może się jednak zmienić. Na Facebook-u powstała też inna grupa, która zamierza przedstawić odmienne poglądy. Organizatorzy kontrmanifestacji – czyli nowosądecki oddział Młodzieży Wszechpolskiej – zachęca do tzw. „obrony bazyliki w Limanowej”.

Od dwóch dni manifestują też mieszkańcy Nowego Sącza. W niedziele osoby popierające prawo do aborcji przeszły z okrzykami i transparentami m.in. deptakiem czy przez sądecki rynek. Wczoraj protest został powtórzony – tym razem protestujący blokowali centrum miasta samochodami, a towarzyszyła im tak jak poprzednio grupa ludzi krążących wokół rynku i ul. Lwowską. Dziś ten protest znów ma zostać powtórzony.

Posłuchaj:
Maria Mółka, fot. FB/Młodzież Wszechpolska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN