Straż Graniczna w Tarnowie ma 10 wakatów

04.11.2019

Jednostka czeka na zgłoszenia tych, którzy chcieliby podjąć służbę w tarnowskim oddziale straży. Oferta może być o tyle atrakcyjna, że Straż Graniczna w Tarnowie będzie mieć nową siedzibę.

Budynek powstaje przy ul. Zbylitowskiej, w miejscu dawnej siedziby Centrum Kształcenia Ustawicznego w Mościcach.

Brakowało nam takiej siedziby w Tarnowie – mówi rzecznik prasowy komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, mjr Dorota Kądziołka.

– Przez ostatnich 12 lat istnienia, użyczano nam pomieszczeń, przez co placówka Straży Granicznej w Tarnowie nie funkcjonowała w jednym budynku. Przy ul. Narutowicza były użyczane pomieszczenia od Policji, natomiast od Starostwa Powiatowego w Zgłobicach. Placówka funkcjonowała w tych dwóch placówkach. Mamy jeszcze grupę zamiejscową w Gorlicach.

Własny budynek ułatwi pracę funkcjonariuszom – dodaje Dorota Kądziołka.

– Funkcjonariusze będą mogli pełnić służbę w dostosowanych warunkach, przede wszystkim w jednej lokalizacji, co znacznie lepiej zorganizuje nam czas służbowy, nie trzeba będzie przemieszczać się między tymi budynkami. Obiekt będzie mieć też bardzo dobrą lokalizację, z łatwym dostępem do szlaków komunikacyjnych, jak również ten obiekt będzie dostosowany do potrzeb Straży Granicznej.

Budynek Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Tarnowie ma być gotowy jesienią przyszłego roku. Koszt inwestycji to 12 mln zł.

W tarnowskim oddziale pracuje 65 funkcjonariuszy, ale jest 75 miejsc. Zgłoszenia do pracy są przyjmowane w Nowym Sączu, można aplikować też przez stronę internetową Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

W zakładce “nabór” znajdziecie informacje i dokumenty do pobrania.

Warunkami są niekaralność, co najmniej średnie wykształcenie, zdolność do służby i wiek do 35 lat.

Posłuchaj:
Dorota Kądziołka
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN