Straż Miejska chce poznać opinię mieszkańców na swój temat

06.12.2018

Poprawa kultury i zachowania strażników podczas interwencji, skrócenie czasu do przyjazdu patrolu, częstsze kontrole miejsc zagrożonych i pomoc osobom bezdomnym – m.in. takie zagadnienie znalazły się w specjalnej sondzie, którą Straż Miejska w Tarnowie przygotowała dla mieszkańców i pyta w niej co należałoby poprawić.

Komendant Straży Miejskiej w Tarnowie, Krzysztof Tomasik, który był gościem Pulsu Regionu powiedział, że strażnikom zależy na dobrych relacjach z mieszkańcami.

Strażnicy mają być uprzejmi w kontaktach z mieszkańcami. Zdarzały się jednak przypadki w historii Straży Miejskiej, że mieszkańcy sygnalizowali, że nie mają uwag co do przyznawanej im kary, ale zachowanie strażnika budziło niepokój – był nieuprzejmy, nieodpowiednio się odzywał. Ta sonda jest także po to, żeby sprawdzić jakie mieszkańcy mają oczekiwania i którą przestrzeń naszej działalności powinniśmy przepracować – mówi Krzysztof Tomasik.

Z sondy wynika też, że mieszkańcy chcieliby więcej patroli w miejscach zagrożonych oraz kontroli domów, w których pali się odpadami.

Strażnicy miejscy prowadzą w Tarnowie takie kontrole i już posypały się pierwsze mandaty.

Kontrola w jednym miejscu spowodowała nałożenie mandatu za spalanie odpadów w wysokości 300 zł. W tym przypadku mowa jest o beztrosce. Osoba spalała to, co było pod ręką i nie tłumaczyła swojego zachowania. Z pokorą przyjęła mandat i zapewniła, że nie będzie w przyszłości dochodziło do takich sytuacji – dodaje szef strażników miejskich.

Mieszkańcy mogą zgłaszać także Straży Miejskiej takie przypadki kiedy wiedzą, że sąsiad wrzuca do pieca co popadnie i zatruwa środowisko. Kara może wynieść do 500 złotych.

Sonda, w której każdy może oddać głos jest na stronie internetowej Straży Miejskiej w Tarnowie.

Posłuchaj:
Krzysztof Tomasik
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN