Straż Pożarna dostarcza posiłki dla osób w kwarantannie

09.04.2020

Strażacy również podejmują działania wspierające walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu tarnowskiego, we współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej, dostarczają paczki żywnościowe i niezbędne leki dla osób objętych kwarantanną.

Jednym z zadań jest pomoc w dostarczaniu paczek żywnościowych czy leków do osób potrzebujących. Wyznaczone jednostki OSP, dla Tarnowa jest to OSP Tarnów-Rzędzin, otrzymują informację od Ośrodków Pomocy Społecznej. Strażacy bezpośrednio te paczki dowożą pod wskazany adres dla mieszkańców. Jest to prowadzone z pełnym zabezpieczeniem strażaków. Dopóki są osoby zarażone, dopóki są osoby na kwarantannie, ta pomoc będzie realizowana – mówi Paweł Mazurek, rzecznik PSP w Tarnowie.

Kwarantanną domową w powiecie tarnowskim objętych jest ponad 400 osób.

Osoby objęte kwarantanną, potrzebujące pomocy w dostarczeniu niezbędnych do życia środków, mogą zgłaszać swoje zapotrzebowania w lokalnych Ośrodkach Pomocy Społecznej.

Strażacy PSP i OSP, wraz z innymi służbami, włączyli się również w akcję przekazywania komunikatów oraz apeli wystosowanych do mieszkańców, aby pozostać w domu.

Szkolenia dla swoich funkcjonariuszy w czasie trwania pandemii Straż organizuje wyłącznie w trybie on-line.

Posłuchaj:
Paweł Mazurek
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN