Strażacy ochotnicy ze Skrzyszowa mają nowe mundury. ‘Oby były niepotrzebne i były tak ładne jak są dzisiaj’

18.01.2022

40 tys. zł dofinansowania otrzymała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skrzyszowa. Środki pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości.

Pozyskane fundusze OSP przeznaczyła na zakup 10 mundurów bojowych.

Mundury oby były niepotrzebne i były tak ładne jak są dzisiaj. Czasami jednak los każe inaczej. Mamy jeszcze kilka starych Nomexów, ale chcemy już wchodzić w te nowe modele. Takie są wymogi, stare stroje nie spełniają wymogów, więc musimy się zaopatrywać w te nowoczesne. A te są na pewno bardziej trwałe. 

– mówi prezes jednostki Piotr Młyński.

Symboliczny czek na 40 tys. złotych przekazał jednostce OSP ze Skrzyszowa wiceminister rolnictwa Norbert Kaczmarczyk.

Widzimy, że dzisiaj jednostki OSP to przede wszystkim ludzie. Widzimy niski przyrost naturalny, często wyludnianie małych miejscowości. Tutaj jednostka jest prężna, zasługuje na wsparcie. Życzę tyle samo wyjazdów ile powrotów. Szczęść Boże dla wszystkich strażaków, abyście zawsze byli bezpieczni na akcjach.

Wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, zwraca uwagę, że jednostka ma dużo wyjazdów i takie wsparcie jest bardzo potrzebne.

Zapowiada również, że w Skrzyszowie powstanie specjalny garaż, w którym będzie się znajdować m.in. łódka do opieki nad zbiornikiem w Skrzyszowie. Koszt budowy to ponad pół miliona zł. Budynek ma powstać jeszcze w tym roku.

Taka inicjatywa bardzo pomaga druhom, którzy są zawsze na pierwszej linii ognia. Jednostka jest bardzo sprawna, prężna, licząca mnóstwo wyjazdów. My również, inwestując w tę jednostkę inwestujemy w garaż ponieważ ta jednostka ma pod swoimi skrzydłami zbiornik w Skrzyszowie, dlatego to wsparcie jest bardzo potrzebne. Nie da się ratować bez sprzętu.

Rządowe wsparcie otrzymała również jednostka OSP w Dębnie, gdzie dzięki dotacji z Funduszu Sprawiedliwości udało się pozyskać 28 tys. złotych.

Pieniądze zostały przeznaczone na zakup 2 sztuk aparatów oddechowych, zapasowe butle oraz ubiór niezbędny w akcjach ratowniczych.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN