Przez “strefę wolną od LGBT” Tuchów straci pieniądze z Unii Europejskiej? [WIDEO]

03.08.2020

Nasze wartości są ważniejsze niż 25 tys. ochłapów z Unii – tak pochodzący z Tuchowa, były poseł PiS Michał Wojtkiewicz komentuje doniesienia o tym, że Tuchów może zostać ukarany za przyjęcie przez samorząd uchwały ws. “stref wolnych od LGBT”.

Komisarz do spraw równości Helena Dalli poinformowała, że odrzucono sześć wniosków o środki na projekty w ramach programu “Partnerstwo miast”. Mówi się o tym, że pieniądze prawdopodobnie stracą Tuchów i Nowy Sącz.

Michał Wojtkiewicz przekonuje, że każdy powinien bronić swoich wartości bez względu na koszty takich decyzji.

– To jest właśnie terroryzm Unii Europejskiej. Jeżeli ja mam inne poglądy, jeżeli ktoś mi wchodzi butami w rodzinę, każe dzieciom tak a nie inaczej do życia podchodzić, i sprawy związane z ta ideologią chce mi wrzucić do mojego domu, do naszego domu, do Tuchowa, to my stawiamy weto. Proszę zwrócić uwagę, to jest terroryzm – jeżeli nie podejmiesz, to nie dostaniesz pieniędzy. Nasze wartości są znacznie ważniejsze niż te 25 tys. ochłapów, które chcą nam wrzucić i terroryzm stosują. To jest właśnie demagogia tego LGBT, to jest prowokacja.

Tuchowska uchwała o utworzeniu “strefy wolnej od LGBT” była inicjatywą radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy mają większość w radzie miasta.

W ramach unijnego programu ‘Partnerstwo miast” – Samorządy mogą uzyskać do 25 tysięcy euro na wymianę turystyczną, wspólną debatę czy festiwale.

Były poseł PiS potępił także incydenty, do których doszło w Warszawie tuż przed rocznicą Powstania Warszawskiego, kiedy na kilku najważniejszych warszawskich pomnikach pojawiły się tęczowe flagi.

– Dla nas to jest rzecz święta. To jest prowokacja, to jest forpoczta bojówek, tego co ma nastąpić. My sprzeciwiamy się temu jako naród polski. To jest bardzo ważne, bo Powstanie Warszawskie nie o to walczyło żeby dzisiaj rozwalać tę Polskę i w ten sposób ten nihilizm wprowadzać, żeby zniszczyć naszą cywilizację chrześcijańską.

Jednym z “przyozdobionych” tęczową flagą pomników był pomnik Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

Do sprawy odniósł się także premier Mateusz Morawiecki – “Zbezczeszczona figura Jezusa z Krakowskiego Przedmieścia to nie tylko symbol religijny, ale świadek dramatycznej historii stolicy. Tej samej Warszawy, która ucierpiała z rąk ludzi, którzy nie tolerowali innej wizji świata, niż ich własna” – przeczytamy we wpisie Prezesa Rady Ministrów.

 

Posłuchaj:
Michał Wojtkiewicz
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN