Strzelał do ludzi w centrum miasta. Ranił 50-latka

11.05.2021

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w środku dnia w centrum Mielca. Nieopodal Placu Armii Krajowej nieznany sprawca strzelał do przechodniów z okien jednego z okolicznych budynków. Jak się okazało, napastnik używał broni pneumatycznej na śruty. Teraz szuka go policja.

W zdarzeniu ranny został 50-letni mielczanin, który został postrzelony w brzuch i w nogę. O zdarzeniu policję poinformowali świadkowie.

Policjanci interweniowali na ul. Niepodległości, gdzie według zgłoszenia ktoś strzelał z wiatrówki do przechodniów. Strzały miały paść z mieszkania przy ul. Kraszewskiego w Mielcu. Powierzchownie ranny został 50-letni mężczyzna trafiony śrutem w okolice brzucha. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego zdarzenia, który swoim działaniem mógł narazić na niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu. Za taki czyn grozi pozbawienie wolności do lat trzech – mówi asp. Urszula Chmura, rzecznik prasowy KPP w Mielcu.

Zdrowiu i życiu rannego mielczanina nic nie zagraża. Poszukiwaniem sprawcy zajmują się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Posłuchaj:
Urszula Chmura
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Wojciech Włodarczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN